top of page

SÖYLER SANAT AKADEMİSİ
NEY DERSLERİ

 
kiz ney_edited.jpg

NEY

Hoşgeldiniz,

 

Ney, Türk kökenli milli enstrümanlarımızdan biridir ve Sufi felsefesinde manevi bir değere sahiptir. Bunun yanında başta Türkiye, diğer Türk cumhuriyetleri, İran, Arap ülkeleri ve Balkanlarda çok yaygın olarak kullanılan bir enstrümandır. Son yıllarda dünyanın hemen hemen her yerinde ilgi görmeye başlamış ve farklı müzik türlerinin icrasında kullanılır hale gelmiştir. Tarihi M.Ö. 5000 yıllarına dek uzanır (Ney enstrümanının tarihi, özellikleri, yapımı, bakımı, ve kullanılışı konularında çok daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz, sitemizdeki sadece Ney ile ilgili içeriğin bulunduğu Sinan Söyler Ney Atölyesi sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz).

https://www.sinansoyler.com/neyatolyesi

20 yılı aşkın bir süredir "Neyzen" olarak kariyerini geliştiren Sinan Söyler aynı zamanda 11 yıldan beri de kendi geliştirdiği şablonla Ney açan bir Ney yapım ustasıdır. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kendisine Sanatçı Kimliği verilerek Ney icrası ve Ney yapımı dallarında tescil edilen Sinan Söyler bugüne dek pek çok öğrenci yetiştirmiştir. Şimdi bu öğrencilerin çoğu muhtelif konservatuarlandan mezun olmuş ya da halen okumakta olup, bazıları hocalık yaparak kendi öğrencilerine Ney sazını öğretmekte, bazıları Ney açmakta, bazıları da Ney icralarında ustalaşmaktadır. Ney derslerimiz diğer hocalarımız ve eğitmenlerimiz tarafından da verilse de tüm şubelerimizde her zaman hocamız Neyzen Sinan Söyler gözetiminde kontrollü olarak devam etmektedir.

Söyler Sanat Akademisi'nde müzik okulumuzun ve aynı zamanda Sinan Söyler Ney Atölyesi'nin kurucusu Neyzen Sinan Söyler ile birlikte kadromuzda hizmet veren diğer kıymetli Ney hocalarımızdan ve Ney eğitmenlerimizden Birebir Özel Ney Dersleri ya da Birebir Grup Ney Dersleri veya Online Özel Ney Dersleri alarak siz de Ney üflemeyi öğrenebilir ya da mevcut seviyenizi ilerletebilirsiniz.


Ney'in Tarihi ve Özellikleri
 

Birebir Ney Dersleri
(Özel veya Grup)

 

Birebir Ney Dersleri daimi olarak Beşiktaş ve Kavacık İstanbul TR ve West Bay, Doha QA şubelerimizde verilmektedir.

Beşiktaş ve Kavacık, İstanbul - Türkiye şubelerimizde; Türkçe dilinde ders yapılmaktadır.

West Bay, Doha - Katar şubemizde; Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde ders yapılabilmektedir.

 

Derslerimizde; Başlangıç seviyesi, orta seviye, ileri seviye olmak üzere öğrencilerin seviyelerine göre 3 kademeli bir eğitim yapılmaktadır. Eğitmenlerimiz tarafından kayıt öncesi yapılan seviye testi ile bu seviye belirlenmektedir. Birebir derslerimiz tercihinize ve kontenjan durumuna bağlı olarak özel veya gruplar halinde yürütülmektedir.

 

London Müzik Akademisi ile mevcut Akreditasyon Programı'na katılıp sertifika almak isteyen öğrencilerimizin minimum 20 kişiden oluşan İleri Seviye Programı'na katılıp başarı ile bitirmiş olmaları gerekmektedir (sadece Türkiye'deki şubelerde olabilir). 

 

Akademimiz bünyesinde Birebir Ney Dersleri için ücret konusunda eğitim kadromuzda bulunan hocalarımız ve eğitmenlerimizin niteliklerine göre farklı fiyat politikası izlenmektedir. Birebir Ney Dersleri için tercih ettiğiniz hocalarımız ve eğitmenlerimizin ders programı ve ders ücretleri konusunda lütfen bizimle irtibata geçiniz. Bize sitemizdeki telefon numaralarımız, e-posta ya da sitedeki sohbet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bununla birlikte derslerde alacağınız eğitime ek olarak sosyal medya üzerinden ücretsiz olarak yayınladığımız Neyzen Sinan Söyler ile çoklu kamera kullanarak hazırladığımız ders videolarımızı da takib etmenizi önemle tavsiye ederiz.​


Online Ney Dersleri
(Özel)

 

Bildiğiniz üzere yaklaşık 2 yıl süren pandeminin ardından pek çok kurum ve kuruluş online sisteme geçti. Bizler de kendimizi bu yönde hazırladık ve pandemi sürecinde ve sonrasında pek çok Ney severe online derslerimizle hizmet verdik. 

 

Online Özel Ney Dersleri'miz Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde, Facebook, Instagram, WhatsApp, Telegram, Duo, Zoom veya Skype uygulamalarından sizin tercih edeceğiniz biri üzerinden video konferans ile gerçekleştirilmektedir.

Online Ney Dersleri'mizde; aynı Birebir Ney Dersleri'nde olduğu gibi başlangıç seviyesi, orta seviye, ileri seviye olmak üzere öğrencilerin seviyelerine göre 3 kademeli bir eğitim yapılmaktadır. Eğitmenlerimiz tarafından yapılan seviye testi ile öğrencilerimizin seviyeleri önceden belirlenmektedir.

 

Akademimiz bünyesinde Online Ney Dersleri için ücret konusunda eğitim kadromuzda bulunan hocalarımız ve eğitmenlerimizin niteliklerine göre farklı fiyat politikası izlenmektedir. Online Ney Dersleri için tercih ettiğiniz hocalarımız ve eğitmenlerimizin ders programı ve ders ücretleri konusunda lütfen bizimle irtibata geçiniz. Bize sitemizdeki telefon numaralarımız, e-posta ya da sitedeki sohbet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bununla birlikte derslerde alacağınız eğitime ek olarak sosyal medya üzerinden ücretsiz olarak yayınladığımız Neyzen Sinan Söyler ile çoklu kamera kullanarak hazırladığımız ders videolarımızı da takib etmenizi önemle tavsiye ederiz.​​​

NEY DERSLERİ

NEY DERSLERİ

Şimdi İzle
sinan flyer website icin.png