top of page
SİNAN SÖYLER NEY ATÖLYESİ LOGO.jpg

HOŞGELDİNİZ

 

Neyzen Sinan Söyler, çoğu enstrüman yapımcısının aksine yaptığı enstrümanın icrasında da 20 yılı aşkın süredir kariyer sahibidir. Türkiye'nin güzide kurumlarında tanınmış Ney üstadlarından ders alarak gerek Tekke Tavrı gerekse Klasik Türk Musikisi'nin diğer tavırlarını harmanlayarak ortaya koyduğu kendine has uslup ile sayılı Neyzenler arasına girmeyi başaran Neyzen Sinan Söyler, Neyzenlik sürecinde farklı şablonlar kullanarak ve deneme yanılma yolu ile Ney yapımının inceliklerine de vakıf olduktan sonra 2011 yılında evindeki atölyesinde Ney açmaya başlamıştır. Sonunda kendine ait bir şablon geliştiren Neyzen Sinan Söyler, tam teşekküllü Sinan Söyler Ney Atölyesi'ni 2013 yılında İstanbul Başakşehir'de kurmuş, daha sonra 2018 yılında atölyeyi halen hizmet vermekte olduğu Beşiktaş semtine taşımıştır.

 

2020 yılında başvurduğu bakanlık sınavı pandemi sebebi ile ertelenmiş, pandemi sonrası 2021 yılında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca açılan yeterlilik sınavını kazanmış ve sınav heyetinin takdirini almakla birlikte bakanlık tarafından Sanatçı Kimliği verilerek Neyzen ve Ney Yapım Ustası olarak tescil edilmiştir. (H.K.B.B.M. Kayıt No: YB2022.0269)

Sinan Söyler Ney Atölyesi bugün Söyler Sanat Akademisi çatısı altında, biri İstanbul Beşiktaş'ta ve diğeri Mayıs 2022'de Katar'ın başkenti Doha'da West Bay semtinde faaliyete geçmiş olan iki şubesiyle Türkiye ve Katar'da hizmet vererek dünyanın her köşesine Sinan Söyler imzalı Ney göndermektedir.

SİNAN T.C.K.T.B. SANATÇI KİMLİĞİ.jpg

Sinan Söyler Ney Atölyesi
Beşiktaş Şubesi
İstanbul, Türkiye

 

Neyzen Sinan Söyler ve atölye ekibi olarak bizler Ney sazına gönül vermiş insanlarız. İşimizi şevkle ve zevkle yapıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini ortaya koyuyoruz. Hepimiz Neyzen Sinan Söylerin yetiştirdiği Neyzen veya Neyzen adayları olmakla birlikte bize gerek Ney icrasını gerekse Ney açma sanatını öğreten üstadımıza gönül bağı ile bağlıyız. Üstadımızın nasıl Ney yaptığını atölyemizin Beşiktaş İstabul Şubesi'nde  sizler için hazırladığımız videomuzda paylaşıyoruz.

 

Açtığımız Ney'lerden dökülen nağmeler bizlere huzur veriyor ve bu huzuru Neylerini almak için bizi tercih eden müşterilerimizle de yaşamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.


Sinan Söyler Ney Atölyesi
West Bay Şubesi
Doha, Katar

 

Atölyemize giren her kamış ta ki Ney olana kadar defalarca bizzat üstadımız Neyzen Sinan Söylerin elinden geçiyor. Kendisi Neylerin yapıldığı Kargı Sazlık kamışlarının (Arundo Donax) yetiştirildiği Türkiye'nin farklı yerlerine seyahat ederek Ney yapmak üzere kullanacağımız kamışları yerel toplayıcılardan büyük bir özenle tek tek elleriyle seçiyor. Neylerimizin üretimi sırasında sürecin her adımında ekibine katılıyor ve denetliyor. Kamış uygun mu, açkı düzgün mü, akord doğru mu, işçilik temiz mi... Bu sayede her iki atölyemizde de üretilen Neylerimiz herhangi bir üretim hatasına karşı değiştirme garantisi altındadır.

 

 
Fotoğraflarda Atölyemiz
Beşiktaş - İstanbul & West Bay - Doha

(Resmin üzerine basarak büyütün)
 
Neylerimiz
Atölyemiz
Doha şubemiz.
Doha şubemiz
Neylerimiz
Neylerimiz
Sedef Kakmalı Ney
Sedef Kakmalı Ney
Sedef Kakmalı Ney
Ney Yolcuları
Ney Yolcuları
Ney Yolcuları
Yerinden ve Dalından
Meşk

Meşklerimiz
Beşiktaş - İstanbul & West Bay - Doha

 

Meşklerimiz

Meşklerimiz

Meşklerimiz
Video ara...
Ada Sahilleri
04:33
Videoyu Oynat

Ada Sahilleri

Bu Şehir Girdap Gülüm
05:05
Videoyu Oynat

Bu Şehir Girdap Gülüm

Beşiktaş, İstanbul Şubemiz
03:02
Videoyu Oynat

Beşiktaş, İstanbul Şubemiz

Beşiktaş, İstanbul Şubemiz
02:12
Videoyu Oynat

Beşiktaş, İstanbul Şubemiz


Ney Hakkında Herşey
 

 

Sizlere Ney hakkında elimizden geldiği kadar çeşitli bilgiler vereceğiz. Ney hakkında bilmeniz gereken, ya da öğrenmek isteyebileceğiniz hemen hemen herşeyi aşağıdaki başlıklar altında bulabilirsiniz. Yine de burada ele alınmamış herhangi bir konuda sorunuz olur ise, lütfen çekinmeden bize yazın.

Şimdi gelin sizlerle  başlıklara bir göz atalım; (Aşağıdan bir başlık seçiniz)

bottom of page