top of page
SÖYLER SANAT AKADEMİSİ LOGO.jpg

HOŞGELDİNİZ

 

Söyler Sanat Akademisi; 2017 yılında İstanbul'daki Başakşehir'de açılan ilk şubesi ile müzik eğitimi vermeye başlayarak, kısa zamanda Türkiye'nin dört bir yanından birçok öğrenciyi kendine çekti ve 2018 yılında yine İstanbul Beşiktaş’ta ve 2019 yılında Halkalı'da olmak üzere 2 yeni şube daha açarak toplam şube sayısını üçe çıkarttı. 


Söyler Sanat Akademisi akreditasyon için Londra Müzik Akademisi ile iş birliği yapmakta ve bünyesinde eğitim gören öğrencilere sertifika imkanı sunmaktadır. Türkiye'nin farklı şehirlerindeki birçok özel müzik okuluna danışmanlık hizmeti de veren Söyler Sanat Akademisi'nde; Serhan Yasdıman (Gitar), Cafer Nazlıbaş (Kabak Kemane), Polat Akarçay (Dilsiz Kaval), Şaban Gölge (Keman), Murat Süngü (Çello), Kutsal Sütoğlu (Kanun), Ufuk Kaan İçli (Ud), Ayşegül Altıok (Şan) gibi önde gelen çok değerli hocalar eğitmenlik yaptılar. 

 

Ancak pandemi tüm sektörleri olduğu gibi müzik ve eğitim sektörlerini de olumsuz bir şekilde etkiledi ve tüm şubelerimiz Mart 2020'den itibaren faaliyetlerine geçici olarak ara vermek durumunda kaldı.

Pandemi sürecinde pekçok eğitim kurumunun online eğitim vermeye başlamasıyla birlikte Söyler Sanat Akademisi de alt yapısını hazırlayarak öğrencilerine online olarak özel ders alma imkanını sundu. Bu şekilde farklı platformlar üzerinden online olarak dünyanın çeşitli ülkelerinden öğrenciler başta Ney olmak üzere diğer enstrümanlar için verilen özel derslere erişim elde ettiler.

Müzik alanında bünyesinde topladığı tanınmış ve seçkin isimlerden oluşan eğitmen kadrosu sayesinde benzersiz bir hizmet sunan Söyler Sanat Akademisi, pandemi sebebi ile uygulanan kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte Söyler Sanat Akademisi Doha şubesini 08 Mayıs 2022'de Katar'ın başkentinde West Bay bölgesinde Sinan Söyler Ney Atölyesi ile eş zamanlı olarak açarak Katar'daki uluslararası öğrenci kitlesine hizmet vermeye başladı.

Yine aynı şekilde Türkiye'de yeni eğitim döneminin başlaması ile birlikte Eylül 2022 itibarı ile İstanbul'daki Beşiktaş şubemizde de kapılarımızı siz değerli öğrencilerimize yeniden açtık.

2023 yılının ilk çeyreğinde ise Doha'da hizmet veren yerli bir kurum olan Angham Alshrq Müzik Okulu ile işbirliği ve temsilcilik anlaşması imzalayarak müzik eğitimi üzerine danışmanlık hizmetleri vermeye başladık. 

Son olarak da Ağustos 2023'de İstanbul Kavacık şubemizi de hizmete açarak hizmet alanımızı genişlettik.

EĞİTİMİNİ ALABİLECEĞİNİZ ENSTRÜMANLAR


Söyler Sanat Akademisi
Beşiktaş Şubesi
İstanbul - Türkiye

 

2017 yılında Başakşehir'de açılan ilk şubesi ile müzik eğitimi alanındaki saygın yerini alan Söyler Sanat Akademisi, 2018 yılının ilk çeyreğinde İstanbul'da Beşiktaş Şubesi'ni hizmete açtı. Sanat camiasında adını duyurmuş tecrübeli hocaları eğitmen kadrosunda toplayarak kısa sürede eğitim ve sanat camiasında prestijli bir yer kazanan müzik okulu, Türkiye'nin farklı illerindeki diğer müzik okullarına danışmanlık hizmetleri vermekle beraber gerek düzenlediği Eğitim Kampları gerekse sunduğu Masterclass Workshop'lar sayesinde müzik okulları arasında tercih edilen bir hale geldi. 2020 yılı sonlarında Covid-19 pandemisi sebebi ile diğer eğitim kurumları gibi yaklaşık 2 yıl boyunca kapılarını kapatmak durumunda kalan Söyler Sanat Akademisi'nin kadrosu olarak, pandemi sonrası normalleşme sürecini takiben 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla kapılarımızı tekrar öğrencilerimize açmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 

Seçkin eğitmen kadromuz tarafından verilmekte olan dersler yanında sanat camiasından üstadların Masterclass Workshop'lar düzenlemeye devam edeceği Beşiktaş şubemizdeki derslerimiz 2023-2024 eğitim döneminde Eylül ayı itibarı ile yapılacak olmakla birlikte öğrenci kayıtlarımız başlamıştır.


Söyler Sanat Akademisi
Kavacık Şubesi
İstanbul - Türkiye

 

2017 Başakşehir'de açılan ilk şubesiyle müzik eğitimi alanındaki saygın yerini alan Söyler Sanat Akademisi olarak, Ağustos 2023'de İstanbul'da Kavacık Şubesi'ni hizmete açtık.

Daha önce Aydoğan Müzik Okulu adı altında yıllarca kaliteli bir hizmet veren müessesenin işletmesini Söyler Sanat Akademisi olarak devralmamızın ardından öncelikle derslikler de dahil olmak üzere bütün alanları tamamen restore ettik ve pekçok yeni enstrümanı ders programına ekleyerek yeni bir eğitmen kadrosu oluşturduk. Bu seçkin eğitmen kadromuz tarafından verilecek dersler yanında sanat camiasından üstadların Masterclass Workshop'lar düzenleyeceği Kavacık şubemizdeki derslerimiz 2023-2024 eğitim döneminde Eylül ayı itibarı ile yapılacak olmakla birlikte öğrenci kayıtlarımız başlamıştır.

Bunun yanında Kavacık şubemiz bünyesinde bir de tam teşekküllü Kayıt Studyosu da bulunmaktadır. Kayıt studyomuzda; kayıt, aranje, mastering, mix mastering, akustik klip ve sosyal media reels gibi pek çok teknik hizmet ve provalar için kiralama imkanı sunulmaktadır.

LONDON COLLEGE OF MUSIC
MURAT SÜNGÜ, ÇELLO
KUTSAL SÜTOĞLU, KANUN
CUMALİ KALKAN, BAĞLAMA
UFUK KAAN İÇLİ, UD
CAFER NAZLIBAŞ, KEMANE
POLAT AKARÇAY, KAVAL
SİNAN SÖYLER, NEY
SERHAN YASDIMAN, GİTAR
ŞABAN GÖLGE, KEMAN

Söyler Sanat Akademisi
West Bay Şubesi
Doha, Katar

 

2021 yılı başında pandemi tedbirlerinin hafiflemesi ile birlikte Katar'a yaptığımız seyahatlerde Katar Müzik Akademisi, Angham Alshrq Müzik Okulu, Katar Studyoları, Katara Kültür Köyü, Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi, Katar Türk Okulu, Hint Kültür Merkezi yönetimleri ile Katar'lı ve Katar'da ikamet eden yabancı uyruklu müzisyenler ve hocalarla biraraya gelerek Katar'daki sosyo kültürel yapı ve müzik camiası hakkında bilgi topladık. Bu görüşmelerimizin sonucunda bizim kalitemizde ve özellikle Türk-Arap müziğini sentezleyebilecek bir oluşum için uygun ortam olduğunu, başta Ud olmak üzere Kanun ve Ney enstrümanlarının Katar'da özellikle Arap menşeili çevrelerce fazlasıyla rağbet gördüğünü gözlemleyerek Katar'da faaliyet göstermek adına çalışmalarımıza başladık.

2021-2022 aralığında müzik eğitimi verebilecek nitelikteki eğitmenlerimizi belirleyerek 08 Mayıs 2022'de Katar'ın başkenti Doha şehrinde Sinan Söyler Ney Atölyesi ile eş zamanlı olarak Söyler Sanat Akademisi'nin Doha Şubesi'ni West Bay semtinde faaliyete geçirerek kapılarımızı Katar'daki uluslararası öğrenci kitlesine açtık.

2022-2023 eğitim öğretim yılı döneminde akademimizde verdiğimiz derslere ek olarak Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde Ney ve Ud dersleri verdik. 

2022 FIFA Dünya Kupası süresince ve sonrasında pekçok organizasyonda yer alarak konser veren eğitmenlerimiz aynı zamanda düzenli olarak muhtelif 5yıldızlı işletmelerde solo ve grup olarak sahne almaktadırlar.

2023 yılının ilk çeyreğinde ise Doha'da hizmet veren yerli bir kurum olan Angham Alshrq Müzik Okulu ile işbirliği ve temsilcilik anlaşması imzalayarak müzik eğitimi üzerine danışmanlık hizmetleri vermeye başladık. Katar Kültür Bakanlığı tarafından onaylanmış bir müzik okulu olan Angham Alshrq Müzik Okulu, eğitim kadrosu ile Katar'da ikamet eden yerli ve yabancı öğrencilere müzik eğitimi vermenin yanında Doha'da iki ve Taksim İstanbul'da bir olmak üzere toplam üç enstrüman mağazasını da bünyesinde bulundurmaktadır. Bu mağazalar dünyaca ünlü ud yapımcısı Yıldırım Palabıyık udlarının ve Sultan Müzik enstrümanlarının yetkili satıcısı olup Doha'daki ud atölyesinde de kendi Arap tarzı udlarını imal etmektedir. Aynı zamanda bir organizasyon şirketini de çatısı altında bulunduran Angam Al Sharq ile farklı organizasyonlarda müşterek faaliyetlerde bulunmaktayız. Alngham Alshrq Müzik Okulu Arap tavrı hususunda Söyler Sanat Akademisi de Türk tavrı hususunda karşılıklı olarak birbirlerine destek vermektedirler. Doha'daki şubemizde ve işbirliği içinde bulunduğumuz Angham Alshrq Müzik Okulu bünyesindeki özel ve grup derslerimiz yaz dönemi de dahil olmak üzere devam etmektedir. 2023-2024 eğitim öğretim yılı döneminde farklı enstrümanları da ekleyerek faaliyetimizi sürdürmeyi öngörmekteyiz.

Halen Doha'daki resmi ve özel kurum ve kuruluşlarla iletişim içerisindeyiz ve işbirliği imkanlarını genişletmek için çalışmaktayız.

Ekim 2023'ten itibaren ise eğitim programlarımızın yanında Türkiye'den davet edeceğimiz ustadlar ile farklı enstrümanlar için Masterclass Workshop organizasyonları tertip etmeyi planlamaktayız. Aynı şekilde kadromuzdaki eğitmen müzisyenlerimiz ile birlikte bugüne kadar olduğu gibi konser programlarımıza ve sahne çalışmalarımıza da devam ediyoruz ve edeceğiz.

Yine Doha şubemizde bulunan Home Stüdyo'muzda; Kayıt, Aranje, Mastering, Mix Mastering, Akustik Klip ve Sosyal Medya Reels gibi pek çok teknik hizmet ve provalar için özel sahne kiralama imkanı sunulmaktadır. Enstrüman dersleri için Doha şubemize yılın her döneminde kayıt yaptırmanız mümkündür.

SİNAN SÖYLER, NEY
bottom of page