top of page
Söyler Sanat Academy Sign Board.jpeg

 

Söyler Sanat Akademisi; 2017 yılında İstanbul'daki Bahçeşehir'de açılan ilk şubesi ile müzik eğitimi vermeye başlayarak, kısa zamanda Türkiye'nin dört bir yanından birçok öğrenciyi kendine çekti ve 2018 yılında yine İstanbul Beşiktaş’ta ve 2019 yılında Halkalı'da olmak üzere 2 yeni şube daha açarak toplam şube sayısını üçe çıkarttı. 


Söyler Sanat Akademisi akreditasyon için London Music Academy ile iş birliği yapmakta ve bünyesinde eğitim gören öğrencilere sertifika imkanı sunmaktadır. Türkiye'nin farklı şehirlerindeki birçok özel müzik okuluna danışmanlık hizmeti de veren Söyler Sanat Akademisi'nde; Serhan Yasdıman (Gitar), Cafer Nazlıbaş (Kabak Kemane), Polat Akarçay (Dilsiz Kaval), Şaban Gölge (Keman), Murat Süngü (Çello), Kutsal Sütoğlu (Kanun), Ufuk Kaan İçli (Ud), Ayşegül Altıok (Şan) gibi önde gelen çok değerli hocalar eğitmenlik yaptılar. 

 

Ancak pandemi tüm sektörleri olduğu gibi müzik ve eğitim sektörlerini de negatif bir şekilde etkiledi ve tüm şubelerimiz Mart 2020'den itibaren faaliyetlerine geçici olarak ara vermek durumunda kaldı.

 

Pandemi sürecinde pekçok eğitim kurumunun online eğitim vermeye başlamasına rağmen, Söyler Sanat Akademisi daha önce denenmemiş ve alt yapısı tam olarak hazır olmayan bu sisteme geçmekte acele etmedi ve bunun yerine bir taraftan alt yapısını hazırlarken diğer taraftan eğitmen kadrosu üyelerinin bireysel bazda öğrencilerine özel dersler vermelerine imkan tanıdı.

 

Müzik alanında bünyesinde topladığı tanınmış ve seçkin isimlerden oluşan eğitmen kadrosu sayesinde benzersiz bir hizmet sunan Söyler Sanat Akademisi, pandemi sebebi ile uygulanan kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte Söyler Sanat Akademisi Doha Şubesi'ni 08 Mayıs 2022'de Katar'ın başkentinde West Bay bölgesinde Sinan Söyler Ney Atölyesi ile eş zamanlı olarak Yusuf İlker Karaaslan'ın gözetiminde açarak Katar'daki uluslararası öğrenci kitlesine hizmet vermeye başladı.

Yine aynı şekilde Türkiye'de yeni eğitim döneminin başlaması ile birlikte Eylül 2022 itibarı ile İstanbul'daki Beşiktaş şubemizde de kapılarımızı siz değerli öğrencilerimize yeniden açmak üzere plan ve programımızı yapmış bulunmaktayız.


Söyler Sanat Akademisi,
Beşiktaş, İstanbul Şubesi - Türkiye

 

Müzik eğitiminde ilk kez 2017 yılında yerini alan Söyler Sanat Akademisi, 2018 yılının ilk çeyreğinde Beşiktaş şubesi'ni  hizmete açtı. Sanat camiasında adını duyurmuş tecrübeli hocaları eğitmen kadrosunda toplayarak kısa sürede eğitim ve sanat camiasında prestijli bir yer kazanan müzik okulu, Türkiye'nin farklı illerindeki diğer müzik okullarına danışmanlık hizmetleri vermekle beraber gerek düzenlediği Eğitim Kampları gerekse sunduğu Master Class Workshop'lar sayesinde müzik okulları arasında tercih edilen bir hale geldi. 2020 yılı sonlarında Covid-19 pandemisi sebebi ile diğer eğitim kurumları gibi kapılarını kapatmak durumunda kalan Söyler Sanat Akademisi'nin kadrosu olarak, normalleşme süreci sonrası 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla kapılarımızı tekrar öğrencilerimize açacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.

LONDON COLLEGE OF MUSIC
MURAT SÜNGÜ, ÇELLO
KUTSAL SÜTOĞLU, KANUN
CUMALİ KALKAN, BAĞLAMA
UFUK KAAN İÇLİ, UD
CAFER NAZLIBAŞ, KEMANE
POLAT AKARÇAY, KAVAL
SİNAN SÖYLER, NEY
SERHAN YASDIMAN, GİTAR
ŞABAN GÖLGE, KEMAN

Söyler Sanat Akademisi,
West Bay, Doha Şubesi - Katar

 

2021 yılı başında pandemi tedbirlerinin hafiflemesi ile birlikte Katar'a yaptığımız seyahatlerde Katar Müzik Akademisi, Angham Al Sharq Müzik Okulu, Katar Studyoları, Katara Kültür Köyü, Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi, Katar Türk Okulu, Hint Kültür Merkezi yönetimleri ile Katar'lı ve Katar'da ikamet eden yabancı uyruklu müzisyenler ve hocalarla biraraya gelerek Katar'daki sosyo kültürel yapı ve müzik camiası hakkında bilgi topladık. Bu görüşmelerimizin sonucunda bizim kalitemizde ve özellikle Türk-Arap müziğini sentezleyebilecek bir oluşum için uygun ortam olduğunu, başta Ud olmak üzere Kanun ve Ney enstrümanlarının Katar'da özellikle Arap menşeili çevrelerce fazlasıyla rağbet gördüğünü gözlemleyerek Katar'da faaliyet göstermek adına çalışmalarımıza başladık.

2021-2022 aralığında müzik eğitimi verebilecek nitelikteki eğitmenlerimizi belirleyerek 08 Mayıs 2022'de Katar'ın başkenti Doha şehrinde Sinan Söyler Ney Atölyesi ile eş zamanlı olarak Yusuf İlker Karaaslan'ın gözetiminde Söyler Sanat Akademisi'nin Doha Şubesi'ni West Bay semtinde faaliyete geçirerek kapılarımızı Katar'daki uluslararası öğrenci kitlesine açtık.

Hali hazırda Doha'daki resmi ve özel kurum ve kuruluşlarla görüşmelerimiz devam etmekte ve işbirliği imkanlarını genişletmek için çalışmaktayız. 2022-2023 eğitim öğretim yılı döneminde Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi ve Katar Türk Okulu ile işbirliği içinde gerçekleştirmeyi planladığımız projeler yanında,  Kasım 2022-Ocak 2023 arası Katar'da yapılacak Dünya Kupası sonrasında çalışmalarımızın daha da yoğun olacağını öngörüyoruz. Projelerimiz arasında Ocak 2023'ten sonra master class ve konser vermek üzere Yurdal Tokcan Ud Trio Projesi'ni Katar'a getirmek şu anki hedeflerimizden sadece bir tanesi.

RIADH BOUALAM, OUD
RIADH BOUALAM, GUITAR
YUSUF ILKER KARAASLAN, NEY
bottom of page