Sinan Söyler Ney Atölyesi Sign Board.jpeg

ورشة نيزين سنان سويلر للناي ؛ تقع في الجانب الأوروبي من اسطنبول ، في منطقة بشيكتاش في مضيق البوسفور

 

نايزان سينان سويلار ، على عكس معظم صانعي الأدوات ، أتقن آلتك الموسيقية لأكثر من 20 عامًا كآلة نيزين. لقد كان يلعب الناي منذ 2011

 

يسافر إلى أجزاء مختلفة من تركيا ، حيث يُزرع قصب الكارجي (أروندو دوناكس) ، ويختار بعناية القصب الذي سنستخدمه لصنع الناي واحدًا تلو الآخر من هواة جمع القصب المحليين. أثناء إنتاج آلاتنا ، ينضم إلى فريقه ويشرف عليه في كل خطوة من العملية

لهذا السبب ، نضمن استبدال أجهزتنا بأي عيب في التصنيع

أدناه ، نشارك مقطع فيديو خاصًا جدًا حول إنتاج الناي الذي أعددناه لك


Ney Yapımı
Beşiktaş, İstanbul Şubemiz - Türkiye

 

Neyzen Sinan Söyler ve atölye ekibi olarak bizler Ney sazına gönül vermiş insanlarız. İşimizi şevkle ve zevkle yapıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini ortaya koyuyoruz. Hepimiz Neyzen Sinan Söylerin yetiştirdiği Neyzen veya Neyzen adayları olmakla birlikte bize gerek Ney icrasını gerekse Ney açma sanatını öğreten üstadımıza gönül bağı ile bağlıyız. Üstadımızın nasıl Ney yaptığını atölyemizin Beşiktaş İstabul Şubesi'nde  sizler için hazırladığımız videomuzda paylaşıyoruz.

 

Açtığımız Ney'lerden dökülen nağmeler bizlere huzur veriyor ve bu huzuru Neylerini almak için bizi tercih eden müşterilerimizle de yaşamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.


Ney Yapımı
West Bay, Doha Şubemiz - Katar

 

Atölyemize giren her kamış ta ki Ney olana kadar defalarca bizzat üstadımız Neyzen Sinan Söylerin elinden geçiyor. Kendisi Neylerin yapıldığı Kargı Sazlık kamışlarının (Arundo Donax) yetiştirildiği Türkiye'nin farklı yerlerine seyahat ederek Ney yapmak üzere kullanacağımız kamışları yerel toplayıcılardan büyük bir özenle tek tek elleriyle seçiyor. Neylerimizin üretimi sırasında sürecin her adımında ekibine katılıyor ve denetliyor. Kamış uygun mu, açkı düzgün mü, akord doğru mu, işçilik temiz mi... Bu sayede her iki atölyemizde de üretilen Neylerimiz herhangi bir üretim hatasına karşı değiştirme garantisi altındadır. Gelin atölyemizin West Bay Doha Şubesi'ndeki çalışmayı izleyelim.

 

 ورشتنا في الصور
(تكبير بالضغط على الصورة)

Meşk
Meşk
Neylerimiz
Atölyemiz
Doha şubemiz.
Doha şubemiz
Doha şubemiz
Neylerimiz
Neylerimiz
Sedef Kakmalı Ney
Sedef Kakmalı Ney
Sedef Kakmalı Ney
Ney Yolcuları
Ney Yolcuları
Ney Yolcuları
Yerinden ve Dalından
Meşk

Meşklerimiz
Beşiktaş - İstanbul & West Bay - Doha